305-687-5931
15241 NW 33 Pl. Miami Gardens, Florida 33054

Series Race Results

ARCA/CRA

Johnny VanDoorn-Winner Glass City  Toledo

Terry Senneker-3rd   Battle at Berlin 125

Johnny VanDoorn-2nd Toyota 125 Kalamazoo 

Johnny VanDoorn-3rd Circle City 100 Indianapolis

Steve Dorer-3rd Gold Cup Flat Rock

Chris Koslek-3rd JEGS CRA Berlin

 

Steve Dorer-2nd  Anderson 

Stephen Nasse-3rd

Johnny Van Doorn-Fast Qualifier

 

Johnny VanDoorn-Winner Summit City 100 Baer Field Motorsports

Johnny VanDoorn-Winner & Fast Qualifier Anderson Speedway 

 

Brian Campbell-Winner Toledo Speedway

Johnny VanDoorn-2nd

 

 

BRIGHTHOUSE CHALLENGE

CARS SLM

Stephen Nasse- Winner  Autos By Nelson 125 South Boston Speedway

Preston Peltier-2nd & Fast Qualifier Race to Remember Concord

Tate Fogelman-Winner Throwback 138 Hickory

 

Tate Fogelman- 2nd Twin 1 & 3rd Twin 2

PASS SOUTH

Tate Fogelman-Winner Howler 150 Orange Cty

Preston Peltier-Winner & Fast Qualifier Easter Bunny 150 Hickory

PASS NORTH

SOUTHERN MODIFIED SERIES

Brandon Ward- Winner Concord & Southern Natl Motorsports Park   3 Wins in a row!

Brandon Ward- Winner & Fast Qualifier Orange Blossom 125 Orange Cty 

SOUTHERN SUPER SERIES

Stephen Nasse-2nd Deep South Cranes 125 Five Flags

Stephen Nasse-2nd Lee Fields Classic Mobile 

 

Jeff Choquette-2nd Five Flags

Stephen Nasse-2nd Montgomery 

 

Jeff Choquette- Winner 

Stephen Nasse-4th CARS  Bristol

 

Jeff Choquette-Winner Mobile

Stephen Nasse-2nd & Fast Qualifier

 

Stephen Nasse-Fast Qualifier North South Challenge Nashville

SPEARS/SRL

Linny White-3rd Patriots Honor 100 Irwindale

Blaine Rocha-3rd BlackJack 121 Las Vegas

 

 

Blaine Rocha-Winner Bulwark/Timberland Pro 150 Kern Cty

SUNSHINE STATE CHALLENGE

Jesse Dutilly-Winner Auburndale

Anthony Sergi-2nd

Nick Neri-3rd

Dylan Bigley-4th

George Gorham Jr.-5th

Chris Fontaine-6th

 

Jesse Dutilly-Winner Punta Gorda

Anthony Sergi-3rd

 

Jesse Dutilly-Winner & Fast Qualifier Auburndale

George Gorham-2nd

Nick Neri-3rd